FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 8:29 AM:ساعت

گزارش روز 24 بهمن 1392

دوستان امیدوارم همه خوش و خرم باشید.

بعد از دو نوشته گذشته در مورد نماد مار نوبت می رسد به اینکه در اولین همایش جامع گروه های پزشکی یا به زبان ساده تر همان کنگره نظام پزشکی خودمان که در کلیه رشته ها در تاریخ 9-11 بهمن 92 در محل تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، نماد سیمرغ بعنوان نماد پزشکی کشور به جای مار رونمایی شود.

در این مورد در افتتاحیه آن کنگره آقای دکتر محمود فاضل نائب رئیس شورای عالی نظام پزشکی صحبت کردند و در سایت ها و مجلات گوناگون هم نوشته های فراوانی آمده است. خلاصه مطلب تاآنجا که من اطلاع دارم به قراری است که در زیر می نویسم:

در 23 مهرماه 92 که یک سه شنبه ظاهرا معمولی بوده است، دکتر علیرضا زالی، دکتر میرجلال الدین کزازی، دکتر مهدی محقق، دکتر محمود عباسی، دکتر محمود فاضل، دکتر داوود امی، دکتر احسان شمسی گوشکی، دکتر نسرین معظمی و مهندس علی جوادی پویا جلسه ای را تشکیل می دهند و به بحث در مورد جایگزین کردن نمادی ایرانی که نزدیکی بیشتری با فرهنگ ما داشته باشد به جای نماد مار می پردازند. خروجی این جلسه معرفی سیمرغ بعنوان نشان پزشکی ایران است که به شورای عالی سازمان پیشنهاد می شود. نهایت اینکه در 9 آبان ماه 92 شورای عالی سازمان نظام پزشکی ایران به اتفاق آراء نشان سیمرغ را بعنوان نشان پزشکی ایران تصویب می کند و اعلان رسمی آن موکول می شود به کنگره نظام پزشکی که در 9 بهمن ماه بالاخره اینکار انجام شد.

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است