FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:28 AM:ساعت

گزارش روز 27 بهمن 1392

دوستان این روزای گذشته هوا بس ناجوانمردانه سرد بود. در بعضی قسمت های شمالی کشور و بخصوص غرب استان مازندران برف به حدی بارید که ظاهرا ارتفاع آن به بیش از 5/1 متر رسید!

آنطور که در اخبار آمد نظام کمک رسانی به دلیل شدت حادثه دچار اختلال شد تا جائیکه از سپاه و ارتش برای کمک رسانی استفاده شد و وزارت بهداشت هم نماینده مشخصی را گسیل کرد و بیمارشتان ها و مراکز درمانی را در حالت آمده باش قرار داد. راستش این ماجرا باعث شد فکر کنم نظام پزشکی در مواقع بحرانی چه نقشی دارد. یک سازمان صنفی پزشکی کشور در مواقع بحران چطور می تواند به کمک هموطنان برودو به اصطلاح معروف در بحران ها اعم از زلزله، سیل، برف، طوفان یا ... Mobilize کردن پزشکان وظیفه وزارت بهداشت به تنهایی است یا باید نظام پزشکی که صاحب نفوذ گسترده ای در بخش خصوصی پزشکی کشور است در این وادی وارد شود؟

حقیقت این است که تصمیم داشتم پیشنهاد تشکیل یک گروه بحران در ساختار نظام پزشکی را بدهم تا درمواقع ضروری در هماهنگی کامل با هلال احمر، وزارت بهداشت و سایر سیستم ها و نهاد های عمومی به کمک مردم برود. زیرا فکر کنم وظیفه گروه پزشکی در هرجایی باشد خدمت و کمک رسانی است. با جستجو در ساختار سازمان پی بردم که ستاد حوادث غیرمترقبه به ریاست آقای دکتر افتخاری در سازمان تشکیل شده و در حال انجام وظیفه است.

شاد و سربلند باشید

کاوه سیدان

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است