FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:36 AM:ساعت

گزارش روز 28 بهمن 1392

دوستان

در امور بین الملل نگاه ها بیشتر برای ارتقاء روابط با خارج از ایران است یعنی بیشتر همه می خواهند با آن طرف دنیا ارتباط برقرار کنند. بعضی وقت ها یادمان می رود که آن طرف هم هستند کسانی که می خواهند نگاهی به این سوی دنیا داشته باشند و بیشتر بدانند.

بنابراین از روز اولی که در امور بین الملل مستقر شدم 2 هدف کلی را دنبال کردم:

1- برقراری و گسترش روابط نظام پزشکی ایران با مجامع پزشکی جهانی

2- شناساندن پزشکی ایران در همه رشته ها به نمایندگان خارجی حاضر در ایران

در مورد علت این 2 انتخاب برایتان خواهم نوشت اما فکر کنم این کار را در گزارش های بعدی انجام بدهم. فعلا تصمیم دارم از برقراری ازتباط با مجامع پزشکی جهانی بنویسم.

خوب یکی از مشکلات این برقراری ارتباط این است که رشته های مختلف پزشکی به قدری توسعه پیدا کرده اند و متعدد شدند که باید یک شورای روابط بین الملل تشکیل داد تا بتوان به مسائل همه رشته های پزشکی احاطه پیدا کرد و آن ها در سطح جهانی دنبال کرد.

دوم اینکه نحوه ارتباط گیری و آدرس های مکاتباتی و افراد رابط ذی نفوذی که بتوانند با این مجامع ارتباط برقرار کنند بسیار وقت گیر و پیچیده است و بسیاری اوقات به بن بست می خورد.

مرسوم اینکه بسیاری از نمایندگان و سفرای خارجی ساکن ایران با سطح پزشکی کشور به کلی ناآشنا هستند و موارد بسیاری اتفاق افتاده که به دلیل عدم آشنایی با مراجع صحیح درمانی مشکلات حاد و بعضی وقت ها ناگواری مثل ماجرای دختر سفیر یمن اتفاق افتاده که حتی منجر به فوت آن خانم شد.

بنابراین سه هدف ابتدایی در امور بین الملل تعیین شد:

الف- برقراری ارتباط با سفارت های خارجی جهت شناساندن پزشکی و نظام پزشکی ایران و همچنین استفاده از اطلاعات موجود آن ها برای ارتباط گیری با مجامع پزشکی آن کشور ها

ب- ایجاد یک شورای روابط بین الملل با دعوت از دبیر بین المللی انجمن های تخصصی و علمی کشور

پ- تعیین رابط نظام پزشکی در کشورها و شهرهای مختلف جهان برای حل مشکلات پزشکان و هموطنان ساکن آن شهرها و امکان تجارت آن ها در داخل کشور.

 

ارادتمند

کاوه سیدان

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است