FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:50 AM:ساعت

گزارش روز 5 اسفند 1392

دوستان ادامه ملاقات با سفیر آلمان به شرحی است که خواهم نوشت:

بعد از دکتر زالی، دکتر محرابی صحبت هایی را به زبان آلمانی انجام دادند. در نهایت مهندس خان بوداغی و خود من هم از ضرورت ارتباط علمی و صنفی با انجمن های پزشکی آلمان صحبت کردیم.

حدود 20 دقیقه به این منوال گذشت و بعد پاسخ های سفیر آلمان بسیار جالب و آموزنده بود که واقعا قصدم این است که به عنوان خروجی های این جلسه و آموزه های این ملاقات همگی به دقت آنها را مدنظر قرار دهیم.

سفیر بعد از استقبال و تشکر از دکتر زالی و اظهار امیدواری به ارتقا روابط علمی و صنفی بین نظام پزشکی ایران و آلمان گفتند که:

اولا سازمان های صنفی و پزشکی در آلمان مستقل از دولت هستند و پاسدار حقوق صنفی پزشکان، بنابراین دخالت حتی سفارت که نماینده آن کشور در ایران است برای برقراری ارتباط آنها نه تنها اثر مثبتی در این ارتباط ندارد، بلکه آن سازمان ها این مسئله را دخالت دولت در امور خودشان تلقی خواهند کرد و به شدت با آن مقابله خواهند نمود و ما نه تنها پیشرفتی به این طریق نمی کنیم بلکه درهای اصلی به روی ما بسته خواهد شد.

برای من خیلی جالب بود که نظارت دولت در این کشورها چه قدر در سازمان های مردم نهاد عمل منفی تلقی می شود و این درس بسیار بزرگی است که آموختیم و امیدوارم بتواند راهگشای اقدامات بعدی ما باشد.

دوم اینکه نظام پزشکی ایران در اولین قدم بهتر است به عنوان یک نهاد صنفی در اتاق ایران- آلمان عضو شود تا بتواند راحت تر با صنف پزشکی در آلمان ارتباط برقرار کند چه به لحاظ تسهیلات ویزا برای پزشکان (که فکر کنم بسیار مورد علاقه همکاران ما در ایران باشد) و چه به لحاظ ارتباط علمی و صنفی.

بعد از این مطالب قرار تشکیل یک کارگروه وابسته علمی و وابسته بازرگانی تنظیم شد و هیئت همراه دکتر زالی در همان عصر زمستانی که باد نسبتا تندی هوای آلوده تهران را تمیز می کرد، از درهای سفارت خارج شدند. باد و هوای تازه احساس خوب و تغییر شرایط را در همه ایجاد کرده بود.

در مورد خروجی عملیاتی این جلسه در گزارش بعدی برایتان خواهم نوشت.

به امید روزهای بهتر

        کاوه سیدان

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است