FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 8:01 AM:ساعت

گزارش روز 11 شهریور 1393

اداره روابط بین الملل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران دو هدف کلی را دنبال می کند:

- شناساندن پزشکی ایران در همه رشته ها به نمایندگان خارجی حاضر در ایران

- برقراری و گسترش روابط نظام پزشکی ایران با مجامع پزشکی جهانی

نظر به اینکه سفارت خانه ها، عالی ترین مقامات رسمی کشور خود در ایران هستند، برقراری ارتباط مؤثر با آنان نقش بسیار ارزنده ای در شناساندن پزشکی و سازمان نظام پزشکی ایران دارد. از سوی دیگر تحکیم این ارتباطات سبب می شود که بتوان با استفاده از اطلاعات موجود آن ها برای ارتباط گیری با مجامع پزشکی آن کشورها بهره برد.

در همین راستا سعی بر آن شد تا با سفارت خانه کره جنوبی در تهران ارتباط برقرار شود. کره جنوبی ویژگی های منحصر به فردی دارد:

1- به عنوان یک کشور آسیایی، پیشرفت شگرفی در حوزه دانش و تکنولوژی داشته است و امروز از نظر IT  و تولید تجهیزات تخصصی در رتبه بالایی قرار دارد.

2- این کشور همواره رابطه خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته که خصوصاً در دوران تحریم علیه ایران، نقش مهمی در فراهم نمودن تجهیزات پزشکی و دارویی مورد نیاز ایران ایفا کرده است.

3- کره جنوبی از معدود کشورهایی است که همچنان نفت ایران به آنجا صادر می شود که در قبال بهای نفت صادر شده می توان از محصولات تولیدی آن کشور، بهره مند شد.

4- تجهیزات پزشکی و فرآورده های دارویی کره جنوبی از سطح کیفی بالایی برخوردار است در حالیکه بهای آن در مقایسه با محصولات مشابه اروپایی، کمتر است.

با توجه به نکات ذکر شده، اداره بین الملل سازمان نظام پزشکی ارتباطات خود را با بخش بازرگانی سفارت کره جنوبی آغاز کرد. در همین راستا، مذاکراتی بین مشاور بین الملل رییس کل سازمان و آقای کی یال سا، قائم مقام مدیریت بخش بازرگانی سفارت کره جنوبی انجام گرفت.

در ادامه مسوول بین الملل سازمان نظام پزشکی با خانم لادن دبیر  (تحلیلگر اقتصادی بخش بازرگانی سفارت کره جنوبی) ارتباط برقرار کرد و اطلاعاتی در مورد ساختار سازمان نظام پزشکی به عنوان یک سازمان غیر دولتی که نماینده تمام شاغلین حرف پزشکی (به استثنای پرستاران)
می باشد در اختیار ایشان قرار داد و فعالیت های بین الملل سازمان به وسیله
email برای ایشان ارسال شد.

در همین راستا، از سوی آقای Lee، وابسته بازرگانی سفارت کره جنوبی، فکسی به سازمان ارسال شد و از نمایندگان سازمان نظام پزشکی دعوت به عمل آمد تا در جلسه ای با هیات تجهیزات پزشکی کره جنوبی در سالن زرین هتل پارسیان، حضور بهم رسانند. با پیگیری مسوول بین الملل سازمان، تماس تلفنی و مکاتبات با بخش بازرگانی کره جنوبی و با توجه به پروتکل تشریفات و نیز مشاوره با معاونت محترم آموزشی و پژوهشی سازمان جناب آقای دکتر امی و مشاور بین الملل رییس کل سازمان جناب آقای دکتر سیدان قرار بر این شد تا مسوول بین الملل به عنوان نماینده سازمان نظام پزشکی در این جلسه شرکت کند تا ضمن معرفی کامل سازمان نظام پزشکی و اهداف و برنامه های بین الملل آن،زمینه و بستر لازم را جهت جلسات بعدی با حضور اعضای تراز اول سفارت کره جنوبی و رییس کل سازمان فراهم سازد.

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است