FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 8:14 AM:ساعت

گزارش روز 17 آبان 1393

سلام دوستان

یکی دیگر از جلسات ماهیانه هئیت مدیره تهران بزرگ در روز شنبه 5 مهر در محل سازمان نظام پزشکی برگزار گردید. یکی از موارد مطرح شده در این جلسه استقلال نظام پزشکی تهران بود که بالاخره پس از یکسال با تلاش های فراوان دکتر پیوندی و سایر همکاران ممکن شد. از این پس هئیت مدیره تهران در طبقه چهارم ساختمان نظام پزشکی کل بجای معاونت آموزشی و کتابخانه مستقر خواهد شد و این دو به ساختمان الوند منتقل می شوند. طی هفته های آینده، پروانه های مطب تهران نیز به امضای دکتر پیوندی خواهد رسید. البته برطبق توافق موجود تهران از نظر مالی از سازمان استقلال پیدا نمی کند زیرا بودجه اصلی سازمان از حق عضویت پزشکان تهران تامین می گردد و در صورت استقلال مالی، سازمان بخش مهمی از بودجه خود را از دست می دهد. در ضمن مقرر شد تا پروانه صلاحیت حرفه ای نیز در کنار پروانه مطب ارائه شود. بدین منظور که آیا پزشک بر اساس صلاحیت اخلاقی، کیفیت کاری و شکایات مطرح شده، صلاحیت کار در حرفه خود را دارد؟ پروتکلی برای پروانه صلاحیت حرفه ای در دست تهیه است که بزودی در مورد آن بیشتر خواهم نوشت.

مسئله مطرح شده دیگر استقلال اداره روابط بین الملل سازمان بود. در سال گذشته حکم اینجانب بعنوان مشاور رئیس کل سازمان در امور بین الملل صادر شده بود و امور بین الملل زیرنظر معاونت آموزشی سازمان به فعالیت می پرداخت. اما پس از اقدامات انجام گرفته توسط بخش بین الملل در یکسال اخیر، روشن شد که بخش بین الملل نمی تواند بصورت یک زیرمجموعه از معاونت آموزشی یا هر معاونت دیگری به کار موثر خود ادامه دهد. بر طبق موافقت دکتر زالی، معاونت بین الملل بصورت یک اداره مستقل در طبقه پنجم در مجاورت دفتر ایشان مستقر خواهد شد.

مقرر شد اساس تعرفه های پزشکی کتاب سال 1384 (بجای سال 1388) باشد و تعرفه های دندانپزشکی براساس کتاب CDT تعیین گردد (قبلا در گزارش مربوطه به تفصیل برایتان نوشته بودم). کتاب CDT در اختیار انجمن دندانپزشکی ایران قرار گرفته است تا برای انجمن های تخصصی ارسال کند و هر انجمن ارزش گذاری نسبی را در حیطه حرفه خود انجام دهد. این تعرفه های پیشنهادی به وزارت بهداشت اعلام و اساس تعرفه گذاری حوزه دندانپزشکی خواهد بود.

در جلسه مقرر شد کمیته ای در مورد آئین نامه های تبلیغاتی تشکیل شود. دکتر حفیظی نیز با تسلط خوبشان در زمینه شأن حرفه پزشکی و آئین نامه ها در این مورد صحبت کردند و عضوی از کمیته مذکور خواهند بود.

پیرامون ترکیب شورای عالی نیز بحث شد زیرا تهران با دارا بودن 70% جمعیت پزشکی کشور تنها 6 عضو در شورای عالی دارد اما شهرستان ها دارای 19 عضو هستند. این نسبت نامتناسب در ترکیب شورای عالی سبب گرفتاری های بسیاری شده است که همکاران در مورد آن تبادل نظر کردند (در گزارش مجمع عمومی در تاریخ 6 اردیبهشت 92 به این موضوع پرداخته بودیم).

در پایان صحبت های جسته و گریخته ای نیز پیرامون برنامه نبض که از صدا و سیما پخش شده بود و جمع آوری پروژه ساختمانی سیمرغ در پی اعتراض مجمع عمومی سازمان، مطرح شد. در کل جلسه روز 5 مهر، جلسه پرچالشی بود و قطعا ثمره مهم آن استقلال نظام پزشکی تهران است.

پایان

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است