FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:29 AM:ساعت

گزارش روز 23 اسفند 1393

  پس از آماده شدن وبسایت تصمیم گرفتم زمینه همفکری و همکاری بیشتر جامعه پزشکی ایران (داخل و خارج از کشور) را با بخش بین الملل سازمان نظام پزشکی فراهم کنم. برای اینکه جامعه پزشکی ایرانی خارج از کشور، بیش از پیش در پیشبرد برنامه های بین الملل سازمان نقش داشته باشد، با نظر مساعد دکتر زالی تصمیم گرفتیم تا ایرانیان عضو جامعه پزشکی را که در کشور های دیگر دارای جایگاه برجسته ای هستند به عنوان نمایندگان سازمان نظام پزشکی در آن کشور ها منصوب کنیم. این کار از چند جهت مفید بود:
اول اینکه می توانستیم از دانش این افراد در جهت ارتقا سلامت کشور بهره بگیریم؛
دوم اینکه این افراد می توانند زمینه را برای همکاری دیگر ایرانیان عضو جامعه پزشکی مقیم خارج از کشور با سازمان نظام پزشکی برقرار کنند و از این راه دغدغه های آنان را به اطلاع سازمان برسانند
از سوی دیگر ، ایرانیان برجسته حوزه پزشکی  می توانند زمینه همکاری سازمان نظام پزشکی را با نهاد های معتبر آن کشور ها در حوزه سلامت فراهم آورند.
خوب می دانید که سازمان نظام پزشکی، نهاد بی همتایی است و به عنوان عالی ترین نهاد انتخابی حوزه سلامت و صدای جامعه پزشکی ایران می تواند از طریق بسط مناسبات بین المللی 
نقش مهمی در ارتقاء سلامت جامعه و دانش پزشکی ایفا کند؛ بطور مثال می تواند از طریق برگزاری دوره های آموزشی پزشکی و دندانپزشکی، برنامه های پژوهشی و نیز کنگره های علمی بین المللی، زمینه همکاری بیشتر جامعه پزشکی ایران و همتایانشان در کشورهای توسعه یافته را فراهم آورد.
جلساتی با نمایندگان سازمان نظام پزشکی در دیگر کشور ها برگزار گردید و خط مشی فعالیت های آتی تبیین شد. از آن پس، اداره روابط بین الملل مکاتبات منظمی با سفیران خود در دیگر کشور ها دارد.
از دیگر اقداماتی که در خصوص جامعه پزشکی ایرانی خارج از کشور صورت گرفت، بستر سازی جهت تسهیل امور این عزیزان از طریق جلسات منظم با مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بود.
اولین جلسه به میزبانی سازمان نظام پزشکی برگزار شد که علاوه بر دکتر سجادی،مدیر کل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه،  نمایندگان وزارت بهداشت و درمان نیز حضور داشتند.
 برای آگاهی بیشتر از ما وقع جلسه لطفا به گزارش من با عنوان "گزارش روز در مورد ایرانیان خارج از کشور" مراجعه کنید.
جلسه بعدی در محل وزارت خارجه منعقد گردید که گزارش کامل آن در وبسایت انگلیسی سازمان آمده است؛ با کلیک روی عبارت زیر می توانید متن کامل گزارش را ملاحظه کنید:
IRIMC International Affairs remarkable meetings and achievements in 2014

  جلسه سوم که دیگر بار نمایندگان سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت و درمان و نیز وزارت خارجه در آن شرکت داشتند در سازمان نظام پزشکی برگزار شد.
این مجموعه جلسات بسیار سازنده بود و دستاوردهای مفیدی نیز داشت که به محض عملیاتی شدن، شما را از آن مطلع خواهم کرد.    

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است