FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:57 AM:ساعت

گزارش روز 24 اسفند 1393

پس از آماده شدن وبسایت انگلیسی و پروپوزال اهداف بین المللی دو ساله بخش بین الملل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، تصمیم گرفتم تا ارتباطی سازنده و پویا با انجمن های علمی-تخصصی گروه پزشکی برقرار کنم.
در کشور مجموعاً، یکصد و هفتاد انجمن علمی-تخصصی در حوزه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی داریم که سالانه بالغ بر 70 کنگره علمی برگزار می کنند. در بعضی از این کنگره ها اساتید خارجی به عنوان سخنران مدعو حضور دارند. از سوی دیگر، افراد شاخص در هر گروه علمی-تخصصی در هیئت مدیره انجمن های مذکور حضور دارند که بعضاً در جوامع بین المللی هم شناخته شده هستند. بنابراین انجمن های علمی دارای تجارب ارزنده ای در ارتباطات بین المللی علمی هستند.
طی نامه ای که به تمامی انجمن های علمی گروه پزشکی فرستادم، از آنها  در خواست نمودم تا مسوؤل یا نماینده امور بین الملل انجمن را به بخش بین الملل سازمان نظام پزشکی معرفی کنند تا بتوانیم با همفکری بیشتر با یکدیگر، بیش از پیش بر غنای روابط بین الملل سازمان خصوصاً در امور آموزشی و پژوهشی بیفزاییم.
بی شک هر چه اقدامات مؤثرتری از سوی سازمان نظام پزشکی در این حیطه صورت بگیرد، کلیه اعضای سازمان و جامعه فرهیخته پزشکی کشور از آن بهره مند خواهند شد.
با پیگیری های اداره روابط بین الملل در مجموع 80 انجمن علمی-تخصصی نمایندگان بین الملل خود را به سازمان معرفی کردند.
در اقدام بعدی، با نمایندگان بین الملل انجمن های علمی گروه پزشکی تماس گرفته شد و از آنها درخواست شد تا ضمن مطالعه فعالیت ها ی صورت گرفته در بخش بین الملل سازمان، نقطه نظرات خود را به اطلاع مسوؤل امور بین الملل سازمان برسانند. این درخواست نیز با استقبال خوب انجمن های علمی روبرو شد.

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است