FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 8:03 AM:ساعت

گزارش روز 26 اسفند 1393

دوستان
همانطور که در گزارش قبلی گفتم، زمینه را برای برقراری ارتباط با سفارت خانه های کشور های آلمان، فرانسه، اتریش و کره جنوبی فراهم کردم.
کشور آلمان، بدون شک برترین قدرت اقتصادی در اروپا و از برترین ها در دنیاست. تجهیزات و مواد پزشکی، دندانپزشکی و دارویی این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است و نمایشگاه های برگزار شده در این کشور در حوزه پزشکی و دندانپزشکی از معتبرترین ها در دنیاست که چند ده هزار نفر از سراسر دنیا در آنها شرکت می کنند.
کشور فرانسه در تبیین علم مدرن پزشکی در کشور ما نقش مهمی داشته و بسیاری از پزشکان معتبر و پیشکسوت ما یا دانش آموخته دانشکده های پزشکی فرانسه هستند و یا متأثر از آن سیستم. در دنیای امروز نیز از کشور های مطرح در حوزه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. دانشگاه های معتبر این کشور و شرکت های طراز اول تولید داروی فرانسوی مثالی بر این ادعا هستند. از طرفی بسیاری از افراد عالی رتبه مجامع جهانی نیز فرانسوی هستند. مثلاً رئیس انجمن جهانی پزشکی، یک پزشک فرانسوی است.
کشور اتریش هم از دیرباز روابط بسیار دوستانه و محکمی با ایران داشته است.  در تشکیل مدرسه طب دارالفنون که اولین مدرسه تحصیلات مدرن و آکادمیک در حوزه پزشکی به حساب می آید،   اساتید اتریشی نقش بسیار مهمی داشتند.
در حال حاضر، کشور اتریش همواره در اتحادیه اروپا تأثیر مثبتی برای ایران داشته و در حوزه علمی هم کشور مطرحی است.
کره جنوبی هم یک کشور آسیایی بسیار پیشرفته در حوزه علم و فناوری است. مثلاً بالغ بر 90% بیمارستان های این کشور هوشمند بوده و دارای تکنولوژی نوین مدیریت دیجیتالی بیمارستان هستند. در حالیکه این درصد در ایالات متحده حدود 50% است. کره جنوبی در حوزه تولید دارو و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی نیز سطح بسیار قابل قبولی در دنیا دارد. ارتباطات گسترده تر با کره جنوبی برای جامعه پزشکی ایران، فواید زیادی به همراه خواهد داشت.
نحوه ایجاد ارتباط با سفارت خانه ها بطور موازی هم از طریق ایمیل رسمی از طرف بخش بین الملل سازمان نظام پزشکی کل کشور بود و هم همکاری افراد صاحب نام مرتبط با این سفارت خانه ها. مثلاً جناب آقای مهندس خان بداغی، رئیس افتخاری اتاق بازرگانی ایران و آلمان که بنده از دیر باز به ایشان ارادت داشتم، در این پروسه من را یاری دادند.
در نهایت ارتباطات مؤثری با سفارت خانه های پیش گفته برقرار شد که در گزارش های بعدی از دستاوردهای آن برای جامعه پزشکی ایران خواهم گفت.

دوستان عزیز،
به دلیل فراسیدن سال نو، چند روزی در خدمت شما نخواهم بود. پس از چند روز وقفه، ارائه گزارش به شما عزیزان را از سر خواهم گرفت.
با آرزوی شادکامی، بهروزی و سلامتی برای شما عزیزان در سال جدید.

ارادتمند

کاوه سیدان
 

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است