FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:29 AM:ساعت

گزارش روز 4 تیر 1394

دوستان سلام

اگر بیاد داشته باشید اولین اقدام امور بین الملل ملاقات با سفیر آلمان در ایران بود که شرح آنرا برایتان نوشتم و کسانیکه در جریان آن قرار ندارند می توانند در بخش گزارش های همین وبسایت آنرا بخوانند.

دومین سفارتخانه ای که در لیست ایمیل نظام پزشکی پاسخ داد سفارت فرانسه بود. از وابسته علمی- فرهنگی سفارت آقای پییر آندره لوت و خانم زهره میربها مسئول همکاری های دانشگاهی سفارت فرانسه دعوت شد تا در جلسه ای در محل سازمان شرکت نمایند.

آقای دکتر هومن بنی صدر از همکاران دندانپزشک که آشنایی نزدیکی با سفارت فرانسه و عملکرد آن داشتند نیز به این دیدار دعوت شدند. حاضرین در جلسه دکتر زالی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی، خانم دکتر نقوی، مسؤول امور بین الملل، معاون وقت آموزشی، دکتر لاری پور،مدیر روابط عمومی و بالطبع خود من بودند.

جلسه به زبان فرانسه و توسط خانم دکتر نقوی آغاز شد، ایشان ضمن خوشامدگویی به آقای لوت، حاضرین در جلسه را معرفی نمود و شرح مختصری از ساختار سازمان نظام پزشکی و ارکان آن بیان نمود. پس از آن دکتر زالی سخنرانی رسمی خود را آغاز کردند. شرح کامل تر این جلسه را می توانید در مجموعه گزارشات من، مطالعه کنید.

آقای لوت پس از شنیدن سخنان دکتر زالی به نظرات دکتر نقوی و من در مورد همکاری های صنفی گوش داد و در نهایت و در کمال گشاده رویی از این رویکرد جدید نظام پزشکی استقبال کرد. از جمله مواردی که توافق در مورد آن حاصل شد، خدمات تسهیل وقت مصاحبه ویزای فرانسه برای شرکت اعضای محترم سازمان نظام پزشکی در کنگره ها، سمینارها و دوره های آموزشی کوتاه مدت بود. با توجه به توافقات اولیه، جلسه دیگری در تاریخ 4 ماه مه 2014 در دفتر امور بین الملل سازمان و با حضور آقای پییر آندره لوت وابسته علمی ـ فرهنگی سفارت فرانسه و خانم دکتر نقوی برقرار گردید که پروتکل زیر به تصویب رسید

1.      بخش علمی سفارت فرانسه، خدمات مربوط به تسهیل وقت مصاحبه ویزای فرانسه را برای اعضای سازمان نظام پزشکی ارائه میکند. تصمیم گیرنده نهایی برای صدور ویزا، بخش ویزای سفارت فرانسه می باشد.

2.      درخواست برای وقت مصاحبه باید حداقل 6 هفته قبل از زمان خروج از کشور به مقصد فرانسه باشد در حدود 4 ـ 3 هفته زمان برای وقت مصاحبه و 3 ـ 2 هفته زمان برای صدور ویزا لازم است.

3.      کپی پاسپورت و دعوت نامه حضور در برنامه علمی ( کنگره، سمینار، دوره آموزشی کوتاه مدت) در کشور فرانسه از طریق سازمان نظام پزشکی برای بخش علمی ـ فرهنگی سفارت فرانسه ارسال می شود.

4.      بخش علمی ـ فرهنگی سفارت فرانسه وقت مصاحبه متقاضی ویزا را به سازمان نظام پزشکی اعلام می کند.

5.      اعضای سازمان نظام پزشکی که مایلند از خدمات مذکور استفاده کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

-        باید عضو سازمان نظام پزشکی باشند و حق عضویت خود را پرداخت کرده باشند.

-        باید مدرکی دال بر حضور در کنگره ، سمینار یا دوره آموزشی کوتاه مدت در کشور فرانسه را ارائه کنند.

-        این پروسه فقط شامل اعضای سازمان نظام پزشکی است (شاغلین حرف پزشکی) و همراهان آنان را در بر نمی گیرد.

-        باید کلیه مدارک لازم جهت صدور ویزا را طبق اطلاعات مندرج در وب سایت رسمی سفارت فرانسه در تهران که لینک آن در ذیل آمده است، تکمیل نموده و در روز مقرر همراه خود داشته باشند.

-        نظام پزشکی و بخش علمی ـ فرهنگی سفارت فرانسه تنها وقت مصاحبه را تعیین می کند و تصمیم گیری در مورد صدور ویزا کاملا بر عهده بخش ویزای سفارت و طبق قوانین مندرج در آن می باشد.

لینک وب سایت: -روادید-برای-فرانسه  http://www.ambafrance-ir.org/

پروسه مذکور از تاریخ اول اکتبر 2014 مصادف با نهم مهرماه 93 آغاز گردید. تسهیلات فوق از طریق SMS  و درج در وبسایت رسمی سازمان نظام پزشکی کل کشور به اطلاع جامعه محترم پزشکی رسید و تا کنون تعداد قابل ملاحظه ای از همکاران محترم از این تسهیلات استفاده کرده اند.

ایام بکام

کاوه سیدان

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است