FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:32 AM:ساعت

گزارش روز 29 مهر 1394

دوستان سلام

 

بیست و هفتمین جلسه ماهیانه هیأت مدیره تهران بزرگ صبح روز شنبه 4 مهر 1394 در محل سازمان نظام پزشکی برگزار گردید.

افراد حاضر در جلسه: دکتر پیوندی، دکتر فتاحی، دکتر حفیظی، دکتر شجاعی، دکتر بدخش، دکتر هویدا، دکتر یزدانی، دکتر صاحب الزمانی، دکتر خسرونیا، دکتر خویی و البته من.

غایبین جلسه: دکتر زالی، دکتر غلامی ، دکتر آباد، دکتر قیامت، دکتر حیدری

در ابتدای جلسه با کشته شدگان مکه در حادثه منا همدردی شد سپس هفته دفاع مقدس گرامی داشته شد و از رشادت های رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس تقدیرگردید. از آنجا که چندی پیش جناب آقای دکتر بدخش برادر خود را از دست داده بود، به ایشان تسلیت گفته شد. پس از آن ورود دکتر خویی و صاحب الزمانی به ترکیب هیأت رئیسه شورای عالی سازمان، تبریک گفته شد.

دکتر پیوندی در نطق آغازین خود از عدم پویایی جلسات هیأت مدیره تهران بزرگ ابراز نا خرسندی کردند و راهکارهایی اظهار داشتند تا به کارایی بیشتر این جلسات بیانجامد. بطور مثال دعوت از نمایندگان بیمه ها، شورای شهر، سازمان مالیات استان تهران و ... تا بتوان بحث های سازنده ای انجام داد و چالش های پیش رو را با همکاری متقابل مرتفع ساخت.

دکتر پیوندی از مشی نادرست رسانه ها نیز انتقاد کردند بخصوص در مورد مصاحبه با دکتر خسرونیا. ایشان خاطرنشان کردند که رسانه مصاحبه کننده با دکتر خسرونیا به طور گزینشی تنها قسمتی از مصاحبه ایشان را برجسته کرد که سبب برداشت ناصحیح از صحبت های ایشان گردید. به طوریکه سبب شد اظهار نامه قانونی به خاطر بحث پزشک ممسنی برای دکتر خسرونیا صادر شود.

موضوع بعدی، بحث استقلال هیأت مدیره تهران بزرگ و وضعیت نامناسب مالی نظام پزشکی تهران بود. دکتر پیوندی خاطرنشان کردند که دکتر زالی موافقت خود را در خصوص استقلال تهران بزرگ اعلام کرده اند و عدم حضور ایشان در جلسه امروز به دلیل مسافرت کاری ایشان بوده است.

در خصوص بهتر شدن اوضاع مالی تهران بزرگ، ایشان پیشنهاد کردند علاوه بر حسابرسی دقیق از دوره قبل و دوره فعلی، همایش هم برگزار شود تا نظام پزشکی تهران به خوبی معرفی شود. اما ایشان متذکر شدند که مشکلاتی وجود دارد که مانع برگزاری همایش است.

بعد از صحبت های دکتر پیوندی، من صحبت کردم. برای برگزاری همایش گفتم می توانم مسؤولیت برگزاری همایش را بر عهده بگیرم ولی باید پیش از آن، مرکز تصمیم گیری در این خصوص مشخص شود. نکته دیگری که به آن اشاره کردم مزمن شدن بحث استقلال تهران بزرگ بود. به این نکته تأکید کردم که بیست و هفتمین جلسه ماهانه به این معنی است که حداقل 27 ماه از شروع به کار دور جدید هیأت مدیره تهران بزرگ گذشته است ولی هنوز استقلال کامل تهران بزرگ حادث نشده.

انتقادی هم در مورد طرح تحول سلامت عنوان کردم. در طرح فعلی به دندانپزشکان جوانی که شامل طرح بیتوته باشند، ماهانه مبلغی در حدود 20 میلیون تومان تعلق می گیرد حال آنکه به دندانپزشکی که سالهاست که استاد دانشگاه است، مبلغ بسیار کمتری پرداخت میشود و پیشنهاد کردم که در این زمینه تعادل منطقی برقرار باشد.

در ادامه دکتر خسرونیا سخن گفت. ایشان تأکید کرد که در مورد پزشک ممسنی صحبت نکرده است. ایشان در حال انجام مصاحبه بوده است که خبرنگار دیگری اقدام به متشنج کردن فضا و ادای کلمات ناشایست نموده و  ایشان به دفاع از جامعه پزشکی پرداخته است. بنابراین آنچه پیامد آن پیش آمد، حاصل عملکرد ناصواب خبرنگار مذکور و قلب واقعیت است.

ایشان در مورد نظارت بر تبلیغات نیز مطالبی را عنوان نمود. ایشان عنوان کرد که 4 سال پیش، خانمی به طور غیرقانونی به مراجعین اظهار می داشت که اگر مایل به دریافت مجوز تبلیغات هستند، 200000 تومان را به یک شماره حساب مشخص واریز کنند. اسم این خانم مشخص شد ولی بازرسی سازمان اقدامی در این خصوص نکرد. مجدداً از یک ماه پیش، این خانم دوباره کار غیر قانونی خود را شروع کرده. به این صورت که این خانم یا فرد دیگری به متقاضیان تلفن می زنند و قول صدور مجوز را در قبال دریافت مبلغی پول می دهند.

دکتر یزدانی از دکتر پیوندی برای برپایی با شکوه مراسم 50 سالگی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی تشکر نمود و اظهار داشت با شناختی که از شاکله سازمان دارد، نسبت به عملی شدن استقلال تهران بزرگ خوشبین نیست.

دکتر هویدا در صحبت های خود اظهار داشت که هیأت مدیره تهران بزرگ باید در قبال هجمه به یکی از اعضای خود واکنش مناسب نشان دهد. ایشان تأکید کرد که وظیفه هیأت مدیره، دفاع از منتخبین جامعه پزشکی است.

دکتر بدخش از عملکرد شورای عالی سازمان انتقاد نمود و بیان داشت که در دوره های پیشین، این شورا با هیأت مدیره سازمان هماهنگ بود. در حالیکه در دوره کنونی، ما از روند تصمیم گیری های شورای عالی بی خبر هستیم. به طور مثال، از ما خواسته نشد که در مورد طرح تحول سلامت، نظرات و پیشنهادهای خود را بگوییم.

دکتر بدخش با نظر من در مورد طرح تحول سلامت موافق بود و تأکید من را بر بیست و هفتمین جلسه که مؤید گذشت 27 ماه از شروع به کار هیأت مدیره جدید است، صحیح دانست.

ایشان ضمن ابراز تأسف از اینکه حمایت مناسبی از سوی هیأت مدیره برای دکتر خسرونیا صورت نگرفته، خاطرنشان کرد به دلیل برخورد قاطع دکتر خسرونیا در کمیته تبلیغات که سبب شده مانعی محکم در مسیر درآمدهای نامشروع باندهای قدرت پدید آید، طبیعی است که با ایشان برخورد شود.

دکتر فتاحی در ابتدای صحبت خود از اطلاع رسانی در مورد درگذشت برادر دکتر بدخش انتقاد نمود. ایشان متذکر شد که در این موارد باید از طریق اس ام اس ویا تماس تلفنی، اعضای هیأت مدیره را در جریان گذاشت. دکتر فتاحی در ادامه افزود که مشی رسانه ها سبب شده که چندان مایل به مصاحبه با آنها نباشیم اما نمی توان اطلاع رسانی را حذف کرد. راه حل درست این است که سازمان مرکزی و تهران بزرگ سخنگو داشته باشند که متأسفانه تا به امروز، این امر حادث نشده است.

دکتر فتاحی به 2 نمونه از عناوین نادرستی که در صدا وسیما برای مهمانان پزشک درج میشود، اشاره کرد و از این روند ابراز ناخشنودی نمود. ایشان گفت، 2 ماه پیش، در یک برنامه زنده تلویزیونی، برای پزشکی عنوان متخصص جراحی پوست درج شده که با پیگیری مشخص شد که فرد مذکور متخصص بیهوشی است. نامه ای به صدا و سیما نوشته شد که عذرخواهی این سازمان را در پی داشت و پزشک مذکور نیز اظهار نمود که آنچه در مورد عنوان وی در زیرنویس درج شده به وی مربوط نیست. مورد دیگری داشتیم که برای پزشکی عنوان متخصص PRP و جوانسازی پوست درج شده بود که معلوم نیست این تخصص مال کجاست.

دکتر فتاحی نیز از نحوه عملکرد شورای عالی سازمان انتقاد نمود و ضمن تأکید بر تفاوت فاحش ترکیب 4 یا 8 سال پیش شورا با دور جدید گفت یقیناً دور بعدی شورای عالی کاملاً در دست شهرستانها خواهد بود؛ پس چنانچه استقلال تهران بزرگ صورت نگیرد، عملاً تهران در سیاستگذاری های دوره آتی سازمان نظام پزشکی جایگاهی نخواهد داشت که این امر لطمات جبران ناپذیری را به بار می آورد.

آخرین نکته ای که دکتر فتاحی به آن اشاره کرد، جلسه با بیمارستانهای خصوصی و درخواست رؤسای آنها از سازمان پزشکی قانونی مبنی بر ارسال جواب اتوپسی ها به بیمارستانها بود. ایشان خاطرنشان کرد که بیمارستان های خصوصی از اینکه پزشکی قانونی جواب اتوپسی را به آنها نمی دهد بسیار گله مند بودند و خواستار رسیدگی عاجل دکتر شجاعی در این خصوص شد.

دکتر شجاعی در مورد حاثه منا ابراز تألم نمود و اظهار کرد همچنان آمار دقیق کل کشته شدگان از سوی عربستان اعلام نشده است. ایشان گفت که با ورود پیکر جانباختگان حادثه منا به میهن، برایشان  گواهی فوت صادر خواهد شد که سعی خواهیم نمود در اسرع وقت صورت گیرد.

در مورد اعلام نتیجه اتوپسی، دکتر شجاعی ابراز نمود که در موارد امنیتی و جنایی به دلیل ملاحظات قضایی، امکان اعلام نتیجه اتوپسی نیست اما در دیگر موارد سعی می کنیم به یاری خدا، نتیجه اتوپسی را به بیمارستان ها ارسال کنیم.

در خاتمه، دکتر پیوندی به جمع بندی پرداختند واز اعضای هیأت مدیره خواستند که یک روز در هفته، در نظام پزشکی تهران مستقر شوند.

برنامه حضور اعضای هیأت مدیره را ضمیمه کرده ام که در ذیل می بینید.

 

 

شاد باشید.

کاوه سیدان

 

 

 

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است