FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:29 AM:ساعت

گزارش روز 5 آبان 1395

پس از درگذشت مرحوم عباس کیارستمی در کمتر از 1 هفته نامه ای از طرف آقای دکتر زالی برای رئیس سازمان نظام پزشکی فرانسه ارسال کردیم که به علت هم زمان شدن با حادثه تروریستی شهر نیس، به این نامه پاسخ داده نشد. بعد از حدود 10 روز نامه ای دیگر برای ابراز تاسف و همدردی با این واقعه برای نظام پزشکی فرانسه فرستاده شد و خواهش کردیم خواسته ما را مورد پیگیری قرار دهند.

ایمیلی بعد از 10 روز فرستادند که به علت مسائل و درگیری های حادثه نیس، با تاخیر پاسخ داده خواهد شد.

در همان زمان با پیگیری های زیاد وقتی از سفارت فرانسه در ایران گرفتیم و به همراهی دکتر زالی، به سفارت فرانسه رفتیم. آقای دکتر زالی گل ارکیده سفیدی را برای ابراز همدردی با مردم فرانسه تقدیم کردند و متنی نیز در دفتر یادبود این حادثه در سفارت یادداشت کردند. سفیر فرانسه هم با آغوش باز ما را پذیرفت و وارد اتاق ایشان در طبقه دوم سفارت شدیم.

در جلسه گرمی سفیر بیان کرد که چند ماهی است به ایران آمده است و بسیار مشتاق است که روابط فرانسه را با بخش آکادمیک پزشکی ایران گسترش دهد. ما نیز ابراز تمایل کردیم و بیان شد که در گذشته با آقای لوت (دبیر فرهنگی سفارت فرانسه) قراردادی داشتیم.

سپس صحبت به هدف از این ملاقات رسید و بیان شد که برای پیگیری پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی در آنجا هستیم. پاسخ سفیر ابراز احترام و تاسف از فوت ایشان و همین طور علاقه به همکاری در این مورد بود. اما به دلیل اینکه این مورد مربوط به بخش خصوصی است، بخش دولتی حق دخالت مستقیم ندارد، هرچند گفتند نامه ای خواهند فرستاد تا همکاری لازم را با ما داشته باشند.

در نهایت این جلسه بدون نتیجه ای پیرامون پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی پایان یافت و تنها بازدیدی از سفارت فرانسه بود.

 

حدود 25-20 روز پیش نامه ای از نظام پزشکی فرانسه آمد که قوانین پزشکی فرانسه اجازه نمی دهند که پرونده را در اختیار ما قرار دهند و در اختیار ورثه قانونی قرار می گیرد. آن هم پس از درخواست رسمی ورثه قانونی با حضور آن ها و وکیلشان و تنها 3 مورد از اطلاعات پرونده و نه همه آن. جالب است که ورثه مرحوم کیارستمی علی رغم اطلاع از این قانون تاکنون اقدامی انجام نداده اند و گویا تمایلی به بدست آوردن این اطلاعات ندارند.

برای مشاهده عکس های مربوط به این گزارش اینجا کلیک کنید.

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است