FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:49 AM:ساعت

گزارش روز 17 بهمن 1392

دوستان مجدد سلام

فکر کنم حالا تا حدی قضیه روشن تر شد. نظام پزشکی تهران هزینه ها را تامین می کند اما در رفع مشکلات همکاران بدلیل اینکه درجایی مستقر نیست و سازمان مستقل ندارد، نمی تواند کار چندانی انجام دهد. هر دو رئیس کل و تهران هم موافق این استقلال هستند. پس حالا اشکال کجاست که نمی توان تهران را به این سادگی مستقل کرد و تقریبا 5 ماه پس از تنفیذ حکم رئیس کل همچنان کار معطل مانده است؟

1- کمبود فضای فیزیکی: ساختمان کارگر کلا در اختیار سازمان مرکزی است. سازمان مرکزی به شدت کمبود فضای فیزیکی دارد و نمی تواند فضایی را به تهران اختصاص دهد. بحث هایی برای تخلیه یک طبقه از سازمان و استقرار معاونت های تهران بزرگ در آن مطرح شده که تا امروز بی نتیجه بوده است.

یک ساختمان هم در خیابان الوند متعلق به نظام پزشکی است که آن هم مشکلاتی دارد و بخشی از آن را به رهن و اجاره به مطب پزشکان داده اند و فعلا قابل استفاده تهران نیست.

2- فقدان بودجه: تهران بودجه ندارد. این یک واقعیت است. دلم می خواهد یک حقیقت را از زبان دکتر پیوندی در مورد بودجه تهران، برایتان بنویسم اما حقیقتا فکر می کنم اسباب خیلی مسائل خواهد شد. پس فقط می گویم هئیت مدیره تهران بزرگ نه تنها مستقر نیست و استقلال ندارد، بلکه بودجه هم ندارد. اکثر درآمد حاصل از فعالیت تهران بزرگ نظیر صدور پروانه و ... صرف هزینه های سازمان مرکزی می شود. کمک های دولتی نیز که می باید به سازمان مرکزی پرداخت می شده تاکنون پرداخت نگردیده است. پس سازمان مرکزی و هم تهران بزرگ فعلا با مشکل جدی بودجه مواجه هستند که امکان خرید، رهن یا اجاره فضای مستقل برای تهران را در شرایط فعلی غیرممکن می سازد. می ماند تنها راه چاره اینکه یک طبقه از سازمان مرکزی تخلیه شود و به تهران اختصاص داده شود.

حالا باید دید این اشکالات ساختاری در انتخاب شورای عالی، نحوه تصمیم سازی در سازمان، عدم استقلال تهران و فقدان بودجه چطور قرار است نظام پزشکی تهران به حل مشکلات صنفی همکاران بپردازد؟

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است