FAQs | RSS
امروز چهار شنبه 29 خرداد سال 1398 7:28 AM:ساعت

گزارش روز 18 بهمن 1392

دوستان سلام

روز دوشنبه بیستم آبان ماه 92 به دعوت آقایان دکتر علیرضا زالی و دکتر سعید ساعی جلسه ای در مورد روز دندانپزشکی در تقویم رسمی کشور تشکیل شد. این جلسه در سالن کنفرانس طبقه پنجم سازمان مرکزی در محل جلسات شورای عالی تشکیل گردید.

افراد حاضر در جلسه را تا جایی که به یاد می آورم آقایان دکتر عباس هنردوست، دکتر علی یزدانی، دکتر بهزاد هوشمند، دکتر اسماعیل یزدی، دکتر بهنام عباسیان، دکتر بیژن اخوان آذری، دکتر آخوندی، دکتر محمدجعفر اقبال، دکتر محمد اسلامی، دکتر مرتضی مصفا، دکتر اکبر فاضل، دکتر شمس الدین تابش، دکتر عزت الله خامسی، دکتر علیرضا نکوفر، دکتر سعید ساعی، دکتر امیررضا رکن، دکتر علیرضا زالی، دکتر علی تاجرنیا، دکتر کاظم آشفته، دکتر محمدعلی افتخاری، دکتر محمد بیات، دکتر نصیبی و سرکار خانم دکتر فرشته بقایی تشکیل می دادند و خوب خود من هم که بودم. دکتر خوشنویسان در سفر خارج از ایران بودند و دکتر ذبیح الله واحدی نتوانستند به جلسه برسند. 3 نماینده مجلس نیز دعوت شده بودند که متاسفانه تشریف نیاوردند و علی رغم دعوت از کلیه انجمن های عمومی و تخصصی دندانپزشکی برخی حضور نیافتند.

بعد از تبریک از طرف هئیت رئیسه جلسه به دکتر اقبال و دکتر بیات بحث در مورد تاریخ روز دندانپزشکی آغاز شد.

مسئله ای که مطرح شد این بود که برای اینکه اعلام یک روز در تقویم رسمی کشور بتواند با استقبال صاحبان آن حرفه روبرو شود آن روز باید یک تعلق خاطر یا مناسبت خاص و یا حس و فضای احساسی یا نوستالژیک را در صاحبان آن حرفه تداعی نماید. باور اکثریت افراد شرکت کننده در این جلسه این بود که 23 فروردین ماه که بعنوان روز دندانپزشکی نامگذاری شده است، با منویات جامعه دندانپزشکی هم خوانی ندارد و حس تعلق خاطری را در دندانپزشکان برانگیخته نمی کند و لذا مورد استقبال همکاران قرار نگرفته است.

اینجا باید نکته حقوقی و قانونی را یادآوری کنم: فرآیند تغییر نامگذاری روزها در تقویم رسمی کشور باید به تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد و پس از آن قابل اعمال و اجرا می باشد. لذا برگزاری این جلسه در حد یک بارش افکار جهت طرح مشکل و راهیابی به یک مسیر مناسب برای تغییر روز دندانپزشی می باشد.

ادامه مطلب را در گزارش های بعدی برایتان می نویسم.

شاد باشید

کاوه سیدان

خبر های تصویری

آئین نامه اجرایی قانون اجازه تأسیس مطب     
قوانین و مقررات انتظامی رسيدگي به تخلفات صنفی وحرفه ای     
چگونگی پرداخت مالیات دندان‌پزشکان     
تاریخچه سازمان نظام پزشکی     

مشاهده گزارش ها بر اساس تاریخ

LinkButton

آمار سایت

تبلیغات

دکتر کاوه سیدان

آّب و هوا

ساعت مناطق مختلف جهان

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی

استفاده از مطالب سايت برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است